Viervoeter De Baarn, Utrecht

Contactgegevens

Telefoon:

E-mail:

Website:

Adresgegevens

Adres:

Breitnerstraat 22

Postcode:

Stad:

Baarn

Deze dierenbescherming dierenhulporganisaties zijn misschien ook interessant

4Walkingdogs

Beatrixstraat 22,
Cothen

Bekijk

Bloesemdroom

Kolkrijst 85,
Hoogland

Bekijk

Praktijk voor Kattengedrag

Burgemeester Patijnlaan 108,
Zeist

Bekijk

Snow-Walks

Steve Bikostraat 316,
Utrecht

Bekijk

Soraya's Hondenuitlaatservice

Oosterklip 8/A,
Loenen aan de vecht

Bekijk

Stabij Hondenuitlaatservice & Dierenverzorging

Graaf Floris V Weg 37/83,
Hollandsche rading

Bekijk

Categorie: Dierenbescherming Dierenhulp

Dierenbescherming Nederland is een van de bekendste, en met ruim 200.000 mensen (donateurs, vrijwilligers en leden) de grootste, instellingen die zich bezighoudt met de opvang van zwervende of gewonde dieren in Nederland. Deze vrijwilligersorganisatie bestaat al ruim 150 jaar. Als er een gewond dier wordt aangetroffen rijdt de dierenambulance van de dierenbescherming uit voor het verlenen van eerste hulp en wordt het dier naar de dierenarts gebracht. Als niet bekend is wie de eigenaar van het betreffende dier is, wordt het naar een van de 40 aan de Dierenbescherming verbonden dierenasielen gebracht. Daar worden de dieren verzorgd tot er een nieuwe baas gevonden is.

Een andere taak van de dierenbescherming is het bestrijden van dierenleed. Dit wordt o.a. gedaan door districtsinspecteurs van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) en vrijwillige preventiemedewerkers. Zij gaan jaarlijks op duizenden meldingen van verwaarlozing of mishandeling af. Middels kennisoverdracht (hoe het dier te verzorgen en huisvesten) wordt getracht te voorkomen dat een dier uit huis geplaatst dient te worden.

Ook doet de Dierenbescherming aan lobbyen. Lobbyen richting politiek om dierenwelzijn te laten verankeren in de Nederlands wet. Er wordt zowel gelobbyd op Nationaal, Europees als provinciaal als gemeentelijk niveau.

De Dierenbescherming is niet de enige vereniging in Nederland die zich bezighoudt met hulp aan dieren. Zo is ook Stichting Dierenhulp actief. Deze Stichting richt zich, met hulp en ondersteuning vanuit Nederland, op het verlenen van hulp aan dieren in Venuzuela, Griekenland en Caribisch Nederland.

De Koningin Sophia-Vereeniging tot bescherming van Dieren is een dierenhulp organisatie die zich, middels voorlichting en politieke lobby, volledig richt op de belangen van huisdieren. De strategie van de Sophia-Vereeniging is gericht op de aanpak van de zogenaamde 5 O's: Onwetendheid, Onnadenkendheid, Onvermogen, Onverschilligheid en Onwil. Juist die 5 O's veroorzaken een verkeerde omgang met huisdieren veroorzaken.

De Koninklijke Hondenbescherming richt zich op het welzijn van honden en verantwoord hondenbezit.

Naast bovengenoemde stichtingen zijn er nog tal van organisaties te noemen die zich bezighouden met het welzijn en hulpverlening aan dieren. Het voert te ver om die allemaal hier te noemen.

Lees meer over Dierenbescherming Dierenhulp